Станіславські фермери готуються до посівної кампанії

Не зважаючи на ризики, пов’язані із замінуванням територій, аграрії Станіславської громади готуються до посівної кампанії. Загальна площа земель, які планують засіяти місцеві фермери складає близько 1000 га, тоді як до війни тут обробляли понад 17000 га. Про це повідомили в Білозерка.info.

“Наразі до громади повернулася третина фермерів, частина з яких займається розчищенням посівних площ. Зокрема, у Станіславі до весняної посівної готуються два фермерські господарства, які обстежили майже 500 га земель вздовж берегової лінії. Виявлені вибухонебезпечні предмети аграрії позначають спеціальними мітками, щоб потім залучити до їх знешкодження вибухотехніків”, – розповів Станіславський сільський голова Іван Самойленко.

У Широкій Балці розчищено близько 200 га земель сільськогосподарського призначення. Це угіддя, які обробляють три місцеві фермерські господарства. У Софіївці, де більшу частину площ займають сади та виноградники, наразі за насадженням ніхто не доглядає. Господарі планують взятися до роботи навесні.

“Найбільш складна ситуація сьогодні склалася в Олександрівці, поля довкола якої всіяні вибухонебезпечними предметами. Такі наслідки мали активні бойові дії, що тривали тут протягом всього періоду російської окупації. До повного розмінування територій місцеві фермери не вийдуть у поле. Проте, коли дійде черга до земель сільськогосподарського призначення, наразі сказати важко. В першу чергу на Херсонщині розміновують об’єкти критичної інфраструктури”, – йдеться в повідомленні сільського голови.

Як розповідає голова фермерського господарства «Діана» Василь Ференц зі Станіславу, землеробство на Херсонщині завжди було ризикованим через посушливий клімат та відсутність зрошення. Сьогодні ці ризики стали ще більшими.

“Наразі ми знайшли спеціалістів, які допомагають нам обстежувати поля. Розуміємо, що це доволі ризиковано, але сільське господарство – основна галузь виробництва в нашій громаді. Людям потрібна робота, а власникам паїв – орендна плата. Крім того, ніхто не відміняв кредитних зобов’язань перед банками, хоч борги і реструктурували”, – говорить фермер.