Старший офіцер батареї “Град” розказав про оборону Півдня

Старший офіцер батареї РСЗВ “Град” на позивний “Омега” боронить Україну з часів АТО/ООС, проте найзапекліші артилерійські бої його чекали після 24-го лютого. Тоді перші вибухи застали його на полігоні, а вже за кілька годин він був на позиції у повній бойовій готовності. Він один з тих, хто працював над звільненням Херсонщини та Миколаївщини.

Історію воїна опублікувало Оперативне командування “Південь”.

“Спочатку ми патрулювали область, а потім виїхали захищати околиці Миколаєва. Тоді було дуже гаряче. Поки росіяни обстрілювали місто з “Піонів”, ми могли відстріляти за день 200 снарядів однією машиною. Тижнями у перервах між роботою ми спали по 2-3 години максимум, а потім висувалися відпрацьовувати по цілям”, – розповів “Омега”.

Така інтенсивність зберігалася до травня, після чого бої стали вже позиційними, часто схожими на дуелі.

“Росіяни працювали як по книжці, викотуючи по 6-7 машин. Вони звикли воювати зі слабшим супротивником, тому відчували себе вільно. А коли ми почали нищити машину за машиною, то вже стали перейшли на тактику 1-2 розрахунків”, – додав “Омега”.

Працюючи без упину, всього екіпаж “Омеги” відстріляв більше 8000 тисяч снарядів. І на цьому він не думає спинятися, адже “ніхто не має права прийти у цього дім та розповідати, як жити і кого любити”.