Вчитель з Нової Каховки, який через російську окупацію покинув свій дім тепер викладає онлайн за кордоном

Через війну багато дітей отримують освіту за кордоном, але не полишають навчання в українських навчальних закладах. Деякі вчителі теж змушені були залишити свої домівки. Є історії, коли освітяни допомагають вивчати предмет онлайн.  Наприклад, історія вчителя з Нової Каховки Віктора Герасіка. Який через російську окупацію був змушений поїхати за кордон. За кордоном чоловік згадав своє викладацьке минуле та тепер допомагає учням всього світу вчити фізику та математику. Про історію чоловіка написала Українська служба інформації.

Залишити свій дім, де провів майже все життя, багатьом людям вкрай важко. Підприємця Віктора Герасіка, мешканця Нової Каховки, довгий час вмовляв виїхати син. Чоловікові 63 роки. Російська окупація перетворила його звичне життя на суцільний жах.

“Евакуювався завдяки сину та волонтерам – дорогою жаху. Евакуювалися, щоб мати можливість активно діяти, а не виживати під наглядом російських окупантів”, – розповідає Віктор Герасіка.

Багато років тому Віктор викладав у технікумі, останні роки працював інженером-конструктором. За кордоном вирішив, що мусить допомагати українським учням. Згадав своє викладацьке минуле та почав збирати охочих вивчати математику та фізику по всьому світу. Написав оголошення в Інтеонеті, почав ділитися бажанням зі знайомими. Так набув успіху серед школярів.

“Учні українських шкіл, які роз’їхалися по різних країнах, 6 – 11 клас. Часу в добі достатньо для того, щоб кожному приділити увагу і дати потрібні навички тим, хто цього прагне. На даний момент учні – з Туреччини, США, Іспанії, Польщі, Ірландії, України”, – говорить вчитель.

Навчання відбувається за українськими підручниками. Українська програма більш високого рівня. Про ефективність навчання свідчать результати складання ЗНО. 90% учнів отримали на ЗНО 170+ балів. Це доволі високий результат.

“Я радію, коли учні самостійно розв’язують складні завдання і набирають високі бали на контрольнихЯ радий, що під час викладання сам росту разом з учнями і переконуюся, що знання математики допомагає в житті мислити нестандартно і креативно, тобто, воно потрібно гуманітаріям не менше, ніж технарям”, – розповів вчитель.