Судитимуть мешканку Херсона, яка під час російської окупації міста очолювала ліцей

На лаві підсудних опинилася мешканка Херсона, яка під час російської окупації міста очолювала ліцей та впроваджувала там стандарти освіти РФ. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевої мешканки за фактом колабораційної діяльності та пособництво державі-агресору (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Обвинувачена під час тимчасової окупації Росією міста Херсона співпрацювала з РФ. У серпні 2022 року, заручившись підтримкою окупаційної влади РФ, вона очолила один із ліцеїв міста, в гуртожитку якого раніше працювала комендантом.
Після призначення жінка провела зустріч з працівниками вказаного закладу та повідомила присутнім про підтримку дій і рішень російської окупаційної адміністрації щодо інтеграції навчального процесу в освітню систему та впровадження стандартів освіти РФ. Також псевдодиректорка схиляла присутніх до співпраці та роботи за стандартами Росії”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі обвинувачена перебуває під вартою, де очікуватиме на вирок суду.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.