Судитимуть росгвардійця та колаборанта Херсонської області

Судитимуть росгвардійця, причетного до затримання та катування мешканців Херсонщини. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно російського військового за фактом віддання наказів про жорстоке поводження з цивільним населенням та вчинення інших порушень законів та звичаїв війни в Херсонській області (ч. 1 ст. 438 КК України).
“Обвинувачений – командир 15-го окремого загону спецпризначення «Вятич» Федераральної служби військ Нацгвардії РФ. Перебуваючи на території тимчасово окупованої РФ Іванівської територіальної громади на Херсонщині обвинувачений віддавав накази підлеглим щодо незаконного затримання і застосування насильства відносно цивільного населення. Метою було придушення опору місцевого населення щодо реалізації політики окупаційної влади РФ та схилення до співпраці громадян України. За його вказівкою у травні 2022, представники армії РФ застосовуючи силу незаконно затримали члена сім’ї голови селищної ради та помістили до захопленого приміщення відділу поліції. Впродовж декількох годин росгвардійці вибивали з чоловіка інформацію, після чого його відпустили. Аналогічні дії були вчиненні й щодо близького родича та голови старостівського округу. Аби схилити старосту до співпраці російські окупанти били його, психоголічно тиснули та катували електрострумом”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.
Також, за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього інженера Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.
“Обвинувачений після початку повномасштабної російської агресії в Україні підтримав дії Росії та впроваджений російський окупаційний режим. Він добровільно погодився працювати на окупаційну владу РФ та зайняв посаду так званого «заступника директора» у незаконному органі влади на тимчасово окупованій РФ території Херсонщини – «Державне унітарне підприємство «Басейнове управління водних ресурсів Херсонської області». На псевдопосаді він забезпечував функціонування створеного окупаційною владою РФ органу, виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції”, – йдеться в прокуратурі.
Наразі обвинувачений утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.