Сили оборони відтіснили російську армію на дальні частини островів поблизу Херсона (відео)

Сили спеціальних операцій відтіснили російські війська з передньої частини островів поблизу Херсона на дальню. Про це в телемарафоні “Єдині новини” повідомив полковник СБУ, ветеран АТО, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

Протяжність українського фронту понад дві тисячі кілометрів, В Херсонській області весь фронт по лінії Дніпра, але є сіра зона – плавні і острови.

“Поблизу Херсона є острів Потьомкінський, Білогрудий, і ще серія островів, які колись відігравали стратегічні ключові ролі. Коли армія РФ відійшла з Херсона, то засіла на цих островах. До Херсона з одного острова 200 метрів, з другого – 500, російські війська просто з мінометів і навіть зі стрілецької зброї обстрілювали місто “, – говорить Костенко.

На островах погані складки місцевості, там немає окопів і практично всюди вода. Дачі людей військові РФ використовували як єдині укриття, а вкрадені в місцевих жителів човни, використовують, щоб поставляти свою логістику та бійців.

“Українські військові нищать ці човни за допомогою квадрокоптерів. Також зафіксували якісь спостережні пункти, спецзагони. На лівому березі російська армія побудувала лінію окопів, поставила там техніку. А після того, як українська артилерія та квадрокоптери вибили цю техніку, вони зрозуміли, що потрібно залишили там піхоту, а техніку відігнати на декілька десятків кілометрів, щоб ми не могли її вразити, і працюють звідти артилерією”, – сказав Роман Костенко.