Традиції до Великодня родини херсонки Ольги Цілинко (відео)

Херсонка Ольга Цілинко планує яким буде рік, коли пече паски. Жінка розказала Суспільному, як готується до свята.

“Я завжди коли паски ставлю випікати, я завжди планую яким буде рік. Якщо паски вдадуться, то рік буде добрий. І у 2021 році пекла паски, в мене такого ще не було. Вони в мене не підіймалися і все”, – говорить Ольга Цілинко.

У родині Ольги Цілинко паски печуть щороку, незалежно від обставин. На випікання витрачають два дні, третього – фарбують крашанки.

“Є такий маленький секрет, сухофрукти в мене теж домашні, я влітку сушу, тут у мене все – і полуниця, і вишня, і черешня, і абрикоси, слива, смородина, диня”, – каже Ольга Цілинко.

Великі паски Ольга пекла минулої ночі. Сьогодні – маленькі, якими щороку пригощає діток з інвалідністю. Їх родини є членами громадської організації, яку очолює жінка.

“Деякі форми ще від моєї бабусі. Уявляєте, бабусі вже немає 30 років, а в цих формах ще вона пекла. Такі є великі, як трилітрова пляшка. Це дідусь їх робив з консервних банок жерстяних”, – говорить Ольга.

Пече паски щороку та планує, яким буде наступний рік. Які традиції до Великодня у родині херсонки Ольги Цілинко

Тісто для пасок місить син Ольги Назар, прикрашає донька Настя. Щоб паски були добрі, всі продукти мають бути домашніми. У родині Ольги Цілинко на забобони не зважають, але мають власну традицію, яка йде ще від бабусі жінки.

“У нас в родині всі жінки працюють, тому печемо паски тоді, коли можемо. Я, наприклад, печу паски тільки вночі. Вдень займаюсь тістом, а випікаю тільки вночі. Всі знають, що ніхто не має права зайти в кухню”, – говорить Ольга.