У Херсоні дерусифікують близько сотні вулиць (відео)

У Херсоні дерусифікації підлягає близько 100 вулиць, які мають радянське або російське походження. Як до перейменування ставляться херсонці та як скоро вулиці отримають нові назви дізнавалось Суспільне.

Процес перейменування вулиць і парків почали через місяць після звільнення Херсона. Зараз тривають дискусії, поновила роботу група фахівців. Почали надходити пропозиції й від херсонців.

“Саме зараз робоча група експертів визначається, які вулиці можна запропонувати для перейменування. Цю можливість ми надаємо тим людям, які знають історію міста. Потрібно перейменовувати так, щоб це було значимо для нашого міста і для наших жителів”, – каже начальниця міського управління культури Світлана Думинська.

Позбутися назв, що пов’язані з радянським минулим та тих, які мають російські походження – треба.

“Треба починати зараз. Ми вже так затягнули, що вже далі нікуди”, – каже херсонка Тетяна.

Вулиць, що потребують перейменування у Херсоні близько сотні. Дерусифікація цих вулиць – це збереження національної пам‘яті. В Херсоні вистачає своїх героїв, художників і письменників ім‘ям яких можна назвати вулиці.

“Ми можемо побачити, що Херсон зі своїми назвами вулиць схожий до середньостатистичного міста Російської Федерації. Але Херсон – це Україна і тому треба позбавитись цього “російського насліддя”. Бо багато херсонців, які пережили російську окупацію, хочуть позбутися цього російського минулого”, – каже краєзнавець міської комісії з перейменування Дементій Білий.

Над новими назвами вулиць у Херсоні вже працюють фахівці – це історики та краєзнавці. Напрацювання винесуть на громадське обговорення. Люди зможуть проголосувати за будь-який варіант або запропонувати свій. Процес буде проходити онлайн.