У Херсоні долають наслідки обстрілів російськими військами

У Херсоні комунальники та волонтери допомагають місцевим жителям долати наслідки обстрілів російськими військами. Про то, як це відбувається написало Суспільне.

За словами начальника Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби Максима Курчика, внаслідок новорічних обстрілів російськими військами дитячої лікарні, вибито 700 вікон, що складає 80% всіх вікон лікарні.

Обласна аварійно-рятувальна служба перепрофілювалась з початком обстрілів. Їх головним завданням стало достатньо швидко долати наслідки руйнувань. Зараз тут працює 23 людини, а з початку масованих обстрілів їх було семеро, пригадує Максим Курчик. Також над подоланням наслідків обстрілів працюють поліція, нацгвардія, ДСНС, комунальні служби та будівельні приватні компанії, які допомагають безкоштовно. Всі служби допомагають не лише установам, а й мешканцям міста, які проживають у приватних чи багатоквартирних будинках.

“Бувають дні, коли зранку їдуть по десятьох різних адресах. Лагодять вікна, двері. Капітальний ремонт не робимо, лише там де терміново зашити, щоб не було холодно людям на перший час. Проблем з матеріалами не має. Сьогодні отримали ще дві фури з osb-листами”, – розповідає Максим.

Поруч з працівниками аварійно-рятувальної служби працюють волонтери. Одним з них є Андрій Андрющенко. Чоловік говорить, що багато волонтерів долучились до прибирання сміття, вивозу побитого скла, демонтування загрозливих металопластикових конструкцій. Також виносять бетон та розбирають завали.

Волонтерський загін утворили одразу після звільнення Херсона. Зараз у ньому постійно працюють 25 людей, інші – долучаються по можливості. До їхнього штабу звернувся Валерій Богуславець. 14 грудня, після обстрілу, його будинок отримав значні пошкодження.

Ще одна мешканка міста з іншого мікрорайону також звернулась по допомогу, адже внаслідок нічного обстрілу в її будинку повилітали вікна.

“Ми надали необхідну кількість фанери, допомогли встановити osb-плити замість розбитих вікон”, – каже Андрій Андрющенко.

Загалом подолати наслідки російських обстрілів допомогли мешканцям більш ніж трьох десятків будинків в різних районах міста.

“Херсонці знають про нашу діяльність, шукають нас в інтернеті, пишуть в соцмережах та звертаються за телефонами. Далі ми оцінюємо нашу можливість допомогти, визначаємо пріоритети та починаємо роботу”, – розповідає волонтер.