У Херсоні триває культурна деокупація: хто та де створює патріотичні мурали

В центрі Херсона майорить український стяг, а вулиці прикрашені патріотичними муралами, які створив “Культурний десант”. Очолює організацію співак та телеведучий Коля Сєрга. За ого словами, Херсон не перше і не останнє місто, куди митці приїжджатимуть з метою культурної деокупації, пише Дом.

Навколо ідеї культурної деокупації України митців об’єднав Коля Сєрга. Митці працюють під обстрілами та в холоді. В одного художника навіть поцупили сумку з фарбами та документами.

“З людьми потрібно працювати. Це як мінування і розмінуванням. Росія руйнує все, куди приходить, тому після звільнення міста треба проводити культурну деокупацію. Перед тим, як створювати графіті та мурали ми вивчаємо місто, місце та людей, які тут ходять. Зрештою  розуміємо, який тут потрібен меседж, аби надихнути українців”, – розповів Коля Сєрга.

На одній зі стін нещодавно з’явилося графіті з єнотом, якого вивезли до окупованого Криму. Сталося це під час відступу росіян. На малюнку єнота зобразили зі зброєю. Біля нього напис: “Усіх своїх повернемо додому”.

Деякі мурали можна побачити на напівзруйнованих російськими снарядами стінах. Наприклад на одному з корпусів Херсонського політехнічного інституту з’явилася карта України. На стіні неподалік – дівчинка, яка стирає російський прапор. Відоме гасло окупантів “Росия тут навсегда” змінилося на “Росія тут ніколи”. Такі ж зміни чекають і на Крим, впевнений очільник “Культурного десанту”.

“У мене зараз Крим асоціюється з казкою “Снігова королева”. Здається, що цей образ не дуже влучний. Якраз любов’ю та сльозами ми допоможемо розтопити лід у серці колективного Криму і повернемо своїх людей до себе”, – резюмував Коля Сєрга.

В Херсоні “Культурний десант” створив понад 20 патріотичних муралів та графіті. Де відбуватиметься наступна культурна деокупація – залежатиме від Збройних сил України.