У Херсоні відбулась всеукраїнська історична пересувна виставка-естафета філателії
Всеукраїнська історична пересувна виставка-естафета “Незламний, нескорений козацький дух українського народу” відбулась у Херсоні. Привіз її організатор Олександр Канівець. Чоловік не лише популяризує філателію, а й збирає нові експонати. Про виставку написало “Суспільне”.
Філателією Олександр Канівець, захоплюється з дитинства. Ідея організувати пересувну історичну виставку-естафету виникла з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
“Це виставка, як фундамент. Виготовляти, узгоджувати поліграфічну продукцію на майбутню виставку, коли буде повністю об’їжджена вся країна і показати велич України та українського народу”, – говорить організатор.
За понад рік Олександр об’їхав дві третини України. В Херсоні Олександр не вперше.
“Безперервно їжджу по Україні, в першу чергу, показати велич України, пам’ятники, пам’ятні знаки та дошки. Це все виготовляється, узгоджується поліграфією і технологічно виготовляється на майбутню виставку. Контрольні примірники передаються на зберігання для територіальних громад, міських рад, музеїв”, – каже Олександр Канівець.
Поліграфію Олександр Канівець, після узгодження виготовляє поденно. Так після відвідин Чорнобаївки з’явились одні з експонатів.
“Це в цілому символ національно-визвольної боротьби та боротьби за свободу українського народу, за незалежність і територіальну цілісність. Ми додатково узгодили з громадою Чорнобаївки та виготовили поштову листівку, 11 листопада – день звільнення Чорнобаївки, вся громада зібралась біля центральної арки, сфотографувались, а на звороті штампи сільської ради, підпис сільського голови Ігоря Дудара, гербова печатка, календарний поштовий штемпель і марка”, – говорить Канівець.
За словами, організатора Всеукраїнської історичної пересувної виставки-естафети Олександра Канівця, така поліграфія дуже рідкісна.
“Це одиниці примірників, якщо розібратися їх можна випустити й тисячу, і п’ять, і десять і сто тисяч, а безпосередньо з завіренням день у день, коли проходить ця історична естафета, їх просто одиниці”, – каже Олександр Канівець.
У самому Херсоні історичних місць багато, тому з’явились нові творчі ідеї.
“Мені з Департаменту культури запропонували і я погодився, виготовити пам’ятний хрест там, де меморіал територіальної оборони Херсонщини”, – говорить організатор виставки.
У Херсоні експозицію відкрили в одній з філій “Укрпошти”. Аналогів такої пересувної виставки-естафети в Україні ще не було. Подорож містами пан Олександр буде продовжувати, за пів року планує завершити заходи в Києві.