У херсонському коледжі студенту видали перший після деокупації міста диплом

22 грудня у херсонському гідрометеорологічному фаховому коледжі видали перший після деокупації обласного центру диплом. Про це Суспільному повідомила директорка навчального закладу Світлана Кіріяк.

Коледж з першого дня війни був в окупації, проте колаборанти зайшли до нього тільки 1 серпня.

“Колаборанти намагалися запустити освітній процес, оголосили вступну кампанію, навіть прийняли на навчання п’ять студентів”, – розповіла Світлана Кіріяк.

Коли викладачі коледжу відмовилися від співпраці, в коледж заїхали викладачі з Росії. В списках навіть була колишня викладачка української мови та літератури, яку звільнили за два роки до війни, Шкільна Вікторія Миколаївна, розповіла Світлана Кіріяк. Також у списках тих, хто погодився на співпрацю з окупантами, зустрічались прізвища викладачів з аграрного університету.

“Офіційно, рішенням МОН, коледж був тимчасово переміщений до Одеського державного екологічного університету, структурним підрозділом якого ми є, туди були вивезені всі офіційні документи та печатка, з метою продовження функціонування коледжу: оформлення та видача українських дипломів, проведення вступної кампанії за українськими законами, фінансування коледжу. Коледж перейшов на дистанційну роботу”, – каже пані Світлана.

В таких умовах було проведено випуск молодших спеціалістів та набір на навчання на перший курс.

“Проблема була з доставленням дипломів нашим випускникам, офіційно ми їх вручали в Одесі, але не всі мали можливість приїхати до Одеси, так було і зі студентом, Сашком Рудаковим, котрому ми вручили диплом тільки 22 грудня. Він з Херсону не виїхав і весь час був в окупації, отримати диплом не було можливості”, – розповіла директорка.

Після визволення Херсону, в коледжі подали заявку до ДСНС на перевірку навчального закладу на замінування. За словами Світлани Кіріяк, коледж в структурі має дві навчальні станції: метеорологічну та гідрологічну. Друга гідрологічна знаходиться на лівому березі і там зараз живуть російські військові, розповіла директорка навчального закладу.