У Вінниці переселенець з Нової Каховки розмалював будинок в якому проживає (Відео)

У Вінниці переселенець з Нової Каховки Максим Кильдеров розмалював будинок в якому наразі проживає. Художник працює в техніці неоорнаменталізму. Це візерунки різні за формою та змістом. Про це чоловік розповів Суспільному.

Житло по вулиці Келецькій у Вінниці Максим Кильдеров винайняв у квітні. Тоді і виникла ідея зробити його не типовим. Спочатку розмалював паркан. Потім сам будинок. На це художник витратив півтора тижні. Кожен знак на будинку та на паркані має символічне значення. Візерунки різні за формою та змістом.

“Якщо придивитись, можна побачити якусь нову фразу, щось нове, потрохи можна це все розшифрувати. Десь може бути просто візерунок”, – розповідає художник.

Оздобленням фасаду не обмежився, оздобив візерунками одну із кімнат. Спочатку тут була майстерня художника. Нині – вітальня.

Власник помешкання Андрій Гаврилов каже, що цей будинок придбав два роки тому. Коли вперше побачив розписаний паркан, добу не спав.

“Було важко погодитись, вигляд мало незвичайний. Потім сподобалося і мені, і сусідам. Бачу нові малюнки, подобається всім”, – каже Андрій Гаврилов.

Окрім малюнків на парканах та стінах, Максим створює картини.

“Одного дня ми прокинемося не від вибухів, а від жаги. Ми намалюємо жовте і блакитне і все буде Україна. Зараз цю серію продовжую. Створив роботу в повній темряві, чорним по чорному”, – говорить Максим Кильдеров.

За освітою він кухар-кондитер. Та за професією не працював. Творити, розповідає, почав з п’яти років. Настінному живопису, яким зараз розмальовує стіни та паркани, навчився сам.

“Вчився цьому сам. Спочатку почав малювати візерунки, сформував візуальний вигляд. Це неорнаменталізм. Наскельний живопис. Навіть з примітивних візерунків можна зробити свою особисту візуальну мову”, – каже Максим Кильдеров.

Вдома у Новій Каховці брав участь в художніх виставках. Багато його робіт залишилися вдома. Лише деякі картини вдалося повернути з тимчасово окупованого міста. Наразі художник також розмальовує використані тубуси від гранатометів. Їх передають військові. Частину з них продали на благодійному аукціоні. Виручені гроші спрямували на потреби ЗСУ. Художник готує персональну виставку. А ще планує у Вінниці відкрити власну кавʼярню.