У Вінниці затримано жінку, яка допомагала окупантам на Херсонщині

Розвідка Служби безпеки викрила жінку, яка під час окупації допомагала росіянам. Її затримали у Вінницькій області під час контрдиверсійних заходів. Про це повідомляє СБУ на своєму сайті

“Зловмисницею виявилась мешканка Берислава, яка після захоплення українського міста активно співпрацювала з місцевою окупаційною адміністрацією. Вона передавала до створеної агресором воєнної комендатури списки учасників АТО та інших громадян, які потенційно могли чинити спротив росіянам,” – повідомляє СБУ.

Отримані відомості росіяни використовували для проведення масових облав на помешкання місцевих жителів та викрадення людей.

“Від потерпілих вимагали зізнання у сфабрикованих справах. У разі відмови – застосовували тортури і погрожували вбивством,” – повідомляється в СБУ.

Крім цього, зловмисниця допомагала окупантам орієнтуватися на місцевості і вказувала найкоротші шляхи до населених пунктів Бериславського району для його захоплення.

“Дана особа, сприяла у розквартируванні російських окупаційних підрозділів в оселях українців, які перебували на підконтрольній українській владі території. При цьому сама запропонувала використовувати три власних гаражних приміщення для базування військової техніки і складування зброї,” – коментують в СБУ.

Вона намагалась втекти за кордон, але співробітники СБУ своєчасно встановили її місцезнаходження на території Вінниччини і затримали поблизу одного з місцевих об’єктів критичної інфраструктури.

“Під час обшуку у затриманої виявлено мобільний телефон із доказами листування з представниками окупаційного органу,” – повідомляє Служба безпеки.

Наразі слідчі повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) ККУ. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин злочинної діяльності.