Ухвалено вирок військовим командирам РФ, які командували підривом Північно-Кримського каналу

Служба безпеки України зібрала доказову базу на двох командирів російської армії, які причетні до знищення ключових об’єктів життєзабезпечення Херсонщини. Про це Служба безпеки повідомила на своєму сайті.

Обвинуваченими є заступник командувача Чорноморського флоту РФ з матеріально-технічного забезпечення генерал-майор Михайло Ясніков та командувач 11-ї окремої інженерної бригади полковник Дмитро Марков. Обидва військові командири безпосередньо командували захопленням Каховської ГЕС та підривом споруд Північно-Кримського каналу.

“Саме Ясніков віддав наказ щодо незаконного захоплення об’єктів критичної інфраструктури, а Марков вже безпосередньо керував підривами. Злочинні дії російських військових порушили водозабезпечення регіону, функціонування його зрошувальної системи, а також завдали значної шкоди довкіллю і матеріальних збитків Україні в особливо великих розмірах”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд визнав обох зловмисників винними за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни) та призначив їм по 12 років тюрми.

“Оскільки обидва засуджені перебувають на тимчасово окупованій Росією території України, початок строку відбування покарання визначено з дня їх фактичного затримання. Тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності за злочини проти України”, – йдеться в СБУ.

Розслідування проводили за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури.