Україна закликає міжнародних партнерів змусити Росію відремонтувати та закрити шлюзи греблі Каховської ГЕС

Ситуація із терористичними діями Росії на Каховському водосховищі має бути винесена на міжнародний політичний рівень. Україна щодня втрачає тисячі кубометрів дніпровської води через дії російських окупантів. Про це заявило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на своїй сторінці в Facebook.

Ситуація із терористичними діями Росії на Каховському водосховищі має бути винесена на міжнародний політичний рівень. Україна щодня втрачає тисячі кубометрів дніпровської води через дії російських окупантів.

“Це може мати колосальні наслідки. Якщо нормальний рівень води у водосховищі становить 16 метрів, то сьогодні ми вже маємо рівень у 13,83 метра. Це може призвести до того, що більше мільйона українців залишаться без питної води. Падіння рівня води нижче відмітки у 12 метрів означатиме екологічну катастрофу”, – наголосив Руслан Стрілець, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

Міністр назвав такі дії Росії ще однією спробою ядерного тероризму, адже зниження рівня води у Каховському водосховищі означатиме вихід з ладу систем охолодження Запорізької АЕС.

Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс пообіцяв донести міжнародній спільноті інформацію щодо можливих наслідків ситуації навколо Каховської ГЕС.

“Ми порушимо це питання на рівні ООН. Адже такі дії – це свідчення ще одного акту тероризму проти людей та їх базових потреб, яке потрібно зафіксувати”, – зазначив Єврокомісар.