Уповноважений ВРУ з прав людини розповів спецдоповідачці Ради ООН про катівні на Херсонщині та депортацію дітей до РФ

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець під час зустрічі у Женеві зі спеціальною доповідачкою Ради ООН з прав людини повідомив їй про факти воєнних злочинів Росії в Україні. Про це у Facebook повідомляє Офіс Омбудсмана України.

“Мета зустрічі – на основі фактів і доказів розповісти про воєнні злочини РФ на території України. Депортація дітей, жорстоке поводження та катування українців, як цивільних осіб, так і військовополонених, цілеспрямовані вбивства людей – це найгірші й найцинічніші порушення міжнародних договорів, у тому числі Женевських конвенцій”, – йдеться у повідомленні.

Омбудсмен, зокрема, розповів Едвардс, що Росія здійснює депортацію та примусове переміщення населення з тимчасово окупованих територій. Найбільш незахищеними є діти: згідно з даними Національного інформаційного бюро, 16 226 українських дітей були вивезені до Росії.

“Без згоди батьків та законних представників у листопаді минулого року 28 дітей з інвалідністю з «Олешківского дитячого будинку-інтернату» були вивезені на тимчасово окуповану РФ територію Кримського півострова, а згодом до РФ. Російські окупаційні війська не давали зеленого коридору для евакуації дітей з цього закладу на підконтрольну Україні територію”, – повідомив Лубінець.

Омбудсмен зазначив, що після звільнення від російських окупантів Херсонщини виявлено катівні й нові факти жорстокого поводження і тортур.

“Відвідавши їх, ми отримали свідчення та докази, що там були й діти. Так, маємо свідчення 14-річного хлопця, який провів у такій катівні десять днів. Зі свідчень хлопчика, він перебував у холодному і темному приміщенні тривалий час та майже не отримував їжу і воду. Окрім цього, в камерах катівень тижнями цілодобово тримали чоловіків і жінок, застосовуючи тортури”, – цитує Лубінця пресслужба.