В Чорнобаївці на Херсонщині приймають евакуйованих із затоплених територій області (відео)

На Херсонщині в Чорнобаївці приймають евакуйованих херсонців та жителів області, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС. І також долають наслідки підтоплення. Про ситуацію в Чорнобаївці дізнавалось Суспільне.

 У Чорнобаївці через затоплення, спричинене підривом росіянами Каховської ГЕС, пошкоджені 33 будинки.

“Ми запланували обстеження будинків людей, які подали заяви. Наразі – 12 домоволодінь. При попередньому огляді, цілі будинки не зруйновані, але при обстеженні внутрішніх кімнат, було виявлено просідання внутрішнього фундаменту. В деяких будинках руйнація стін”, – говорить голова сільської військової адміністрації Ігор Дудар.

До Чорнобаївки евакуювалася мешканка Херсона Неля Соколовська, зараз оформлює довідку внутрішньо переміщеної особи. Її домівка в Корабельному районі повністю затоплена. Першу ніч разом з 50-ма іншими людьми, які евакуювалися з Херсона, ночувала в дитсадочку.

“Що встигли те і взяли. Виїхали зі свого району, більше туди нас не пропускали. Бачили зняту з дрона нашу місцевість: постраждали будинки вище початку даху. Ближче до залізничної дороги затоплені взагалі по дах. Мій дім потоплений повністю. На подвір’ї я була 13 червня, там плавають рибки, повно різного мотлоху та чиїсь меблі”, – каже жінка.

Олександр Найдьонов евакуювався з селища Приозерне. В Чорнобаївці отримав першу допомогу, зараз оформлює статус ВПО.

“Зранку, о сьомій годині, вода була вже по дорозі. Десь о дев’ятій, зібрали маму та відвезли в Херсон до родичів. Коли повернулись, вода вже почала прибувати до воріт. Ми взяли валізу, собаку і теж поїхали. Зараз вода зійшла, але город чорний, в хаті чорно та сморід”, – розповів чоловік.

З інших населених пунктів до Чорнобаївки переселилися близько 60 людей, 69 – відселилися із зон підтоплення.