В Херсоні двоє мешканців співпрацювали з російськими окупантами

У колабораціонізмі підозрюється мешканка Херсонщини, яка стала «заступницею директора» захопленого російськими окупантами підприємства, а також за тією ж статтею судитимуть ексначальника Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОДА. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру місцевій мешканці в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“В липні 2022 року підозрювана добровільно пішла на співпрацю з російськими окупантами та зайняла посаду так званої «заступниці директора по оптимізації управлінських процесів» захопленого окупантами КП «Агрофірма радгосп Білозерський». На займаній посаді вона виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Крім того, вона брала участь в організації псевдореферендуму, щодо виходу Херсонської області зі складу України і приєднання до Росії окупованої росіянами території. Жінка здійснювала запис паспортних даних працівників підприємства, видавала бюлетні для голосування та вела облік осіб, що вже проголосували”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Тим часом, Спеціалізована екологічна прокуратура Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОДА за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Після початку повномасштабної війни Росії проти України обвинувачений підтримав дії російських окупантів та впроваджений окупаційний режим. Він добровільно погодився працювати на окупаційну владу РФ та зайняв посаду так званого «заступника директора» в незаконному органі влади – «Державне унітарне підприємство «Басейнове управління водних ресурсів Херсонської області». На псевдопосаді він виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Стосовно обвинуваченого на досудовому розслідуванні заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Нині він розшукується”, – йдеться в прокуратурі.

В обидвох випадках санкції статтей передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.