В Херсоні працює прихисток для людей, чиї будинки зруйновані

З початку повномасштабної війни та окупації у Херсоні працює центр для людей будинки, яких були зруйновані обстрілами російських військ. В центрі проживає сто біженців і більшості з них немає куди повертатися. Про це пише Суспільне.

Світлана Онищенко з Олександрівки. У березні, через постійні обстріли, була змушена разом з родиною виїхати з села. Повертатися, немає куди.

“Як почалася війна і ми з дітьми, невісткою і покійним вже сином тікали. Трохи в Станіславі пожили. Потім невістка запропонувала сюди приїхати. Вона поїхала, а я з сином ще пожили два місяці в Станіславі. А потім все ж переїхали сюди”, – каже жінка.

Тетяна Нестерчук переселенка з Антонівки. Селище почали обстрілювати в перші дні повномасштабної війни. Родина Тетяни жила в передмісті поки від вибухів не потрощило будинок. Хотіли виїхати в іншу область, але не змогли – матір Тетяни важкохвора.

“Наш будинок частково розтрощений, дах побитий, вікна, двері вибиті. Хотіли поїхати додому, коли звільнили місто, але до лівого берега приїхало багато військових РФ і вони стріляють по місту”, – розповіла Тетяна.

Центр для біженців відкрили на базі готелю 24 лютого. А наприкінці лютого заселилися перші переселенці з Антонівки. Центр забезпечує жителів усім: від продуктів, засобів гігієни до одягу. За 9 місяців у центрі побували близько чотирьох тисяч людей.

За весь цей час Центр жодного разу не зачинявся хоч було складно і небезпечно. Окупаційна влада декілька разів приходила з погрозами, розказує адміністраторка центру Анастасія Рибальченко.

“До нас приходило багато російських військових. Це була ФСБ, МВД. На нас писалися заяви. Нам погрожували. Була ситуація, коли приїхала військова поліція до мого чоловіка. Його посадили в машину, а я боялася, що вона поїде з моїм чоловіком і я його більше не побачу”, – говорить херсонка.

За словами адміністраторки, були дні, коли в центрі одночасно проживали 350 людей, хоча приміщення розраховано на 150. Зараз в Центрі 100 біженців і більшості немає куди повертатися, їхні будинки повністю зруйновані.