В Херсоні троє чоловіків отримають покарання за співпрацю з російськими окупантами

Двоє мешканців Херсона підозрюються у співпраці з російськими окупантами, а третього – депутата Херсонської обласної ради судитимуть за співпрацю з ФСБ. Про чоловіків повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру двом місцевим мешканцям у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Під час окупації росіянами Херсона, підозрювані почали активно співпрацювати з окупаційною владою РФ. Перший очолив захоплений росіянами підрозділ регіональної філії залізниці – «Херсонська дистанція сигналізації та зв’язку». Він виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно господарські функції. Займався підбором працівників, проводив інвентаризацію майна. Разом з фахівцями ЗС РФ та колишніми працівниками АТ «Укртелеком» організував ремонтні роботи по налагодженню спеціального залізничного зв’язку та інтернету. Другий підозрюваний, став так званим «в. о. директора Херсон Тепломережі». На псевдопосаді він зареєстрував підприємство за російським законодавством, організував роботу та керував ним. Частина прибутку від очолюваного ним підприємства, надходила до бюджету окупаційної влади РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Тим часом, Херсонська обласна прокуратура затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно депутата Херсонської обласної ради від забороненої в Україні партії «Блок Володимира Сальдо» за фактами умисних пособницьких дій з метою зміни меж території та державного кордону України та пособництво країні-агресору (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкції статтей передбачають позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі. З конфіскацією майна або без такої та позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
“Обвинувачений, колишній правоохоронець, під час тимчасової окупації Росією Херсона пішов на співпрацю зі співробітником ФСБ. Представник російської спецслужби керував процесами встановлення та утвердження влади окупаційних військ, координував створення псевдоправоохоронних та незаконних судових органів на території області. Роль обвинуваченого полягала у наданні куратору з РФ інформації про осіб, яких можна залучити до співробітництва і роботи в окупаційних органах влади РФ. Для цього він особисто контактував, як з колишніми правоохоронцями, так і з діючими, схиляючи їх до співпраці з російськими окупантами. Також, обвинувачений передав службовий автомобіль місцевого акціонерного товариства, на потреби окупаційної влади РФ”, – йдеться в прокуратурі.