В Херсоні затримали медсестру, яка працювала на ФСБ (фото)

Служба бепеки України затримала медсестру, яка працювала на ФСБ і надавала спецслужбам РФ персональні дані українських захисників. Про це Служба бепеки повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки затримала ще одну російську агентку в результаті контрдиверсійних заходів у деокупованому Херсоні.

“Російською інформаторкою виявилась медсестра однієї з місцевих лікарень, яка під час російської окупації Херсона була завербована співробітником ФСБ. За його завданням після деокупації Херсона вона продовжила працювати в медзакладі для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. Зловмисниця збирала особисті дані українських захисників, які проходили лікування в медичній установі. Також затримана шпигувала за місцями базування Сил оборони, які дислокуються на території обласного центру. Затримана фіксувала наслідки російських ракетно-артилерійських обстрілів Херсона і передавала інформацію до ФСБ через месенджер. Розвіддані потрібні були російським окупантам для коригування повторних вогневих ударів по місту. Під час обшуків за місцем проживання затриманої виявлено мобільний телефон, який вона використовувала для комунікації з російськими спецслужбами”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна. Наразі жінка перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.