В Херсоні зустрінуть Новий рік без головної ялинки

У Херсоні через постійні обстріли міська влада вирішила відмовитись від встановлення головної ялинки і традиційних масових святкувань на вулицях міста. Як херсонці зустрічатимуть Новий рік дізнавалось Суспільне.

Вдома в родини Пархоменків з Херсону стоїть прикрашена ялинка. Василь та Ольга не виїжджали з Херсона під час окупації. Лишаються в місті і зараз. Спочатку вони сумнівались чи варто святкувати під час війни, але зробили це заради дітей.

“Спочатку ми сумнівались ставити ялинку чи ні, а потім зрозуміли – дітям потрібне свято. Хочеться перемоги і якнайшвидше. Ми в це віримо, віримо в наших солдатів, наших воїнів, бажаємо їм здоров’я і сили. Мріємо, щоб війна закінчилась”, – говорять Василь та Ольга Пархоменки.

У кав’ярні в середмісті Херсона всередині новорічна атмосфера та прикраси. Намагались створити херсонцям новорічний настрій, говорить працівник Руслан. Щоправда, задля безпеки працювати у новорічну ніч кафе не буде.

“Наше кафе завжди намагається підтримувати людей, створити новорічний настрій, тому що зараз багатьом не до свят. Також допомагаємо з електрикою, тому що в багатьох зараз виключають світло. Вони завжди приходять до нас у кафе – тут затишно, чашечка кави. Військові в нас теж фотографуються, їм все подобається”, – каже Руслан.

Скромно та у родинному колі, так цьогоріч збираються святкувати Новий рік у родині Алли Сіренко.

“Щось трохи приготуємо. Нас двоє, я і син, ми ніколи нікуди не ходимо, завжди вдома. Це домашнє свято. Настрій хороший, відколи Херсон деокупували”, – розповіла Алла Сіренко.

Масового гуляння та святкування в Херсоні цьогоріч не буде, розповідає начальниця міської військової адміністрації Галина Лугова. Натомість в місті до Дня Святого Миколая запроваджено акцію ланцюжок добра.