В Івано-Франківську відкрилась виставка проректора Херсонського державного університету

В Івано-Франківську відкрилась фото-виставка проректора Херсонського державного університету Максима Вінника. Що надихає херсонця, він розповів Суспільному.

За словами Максима, фото – його хобі.

“Я фотографую Херсон, в якому місці я б не був. Я дуже люблю наш університет, тому знімаю його в різні пори року, наш парк. Знімаю декого з людей або Ботанічний сад. Є фото моря”, – розповідає проректор ХДУ.

Максим Вінник займається фотографією декілька років. Більшість останніх фото – це часи російської окупації. Там немає колон техніки та зброї, а просто порожнє місто та університет у рік війни.

“Фотографії роблю для себе, телефоном. Перші фото видрукувати попросили колеги, та й самому цікаво було подивитися не тільки в телефоні, адже навіть на комп’ютері їх не бачив ніколи. Деякі я виставляв у своєму профілі у соцмережах”, – каже херсонець.

Фотовиставка в коридорах університету – щось на зразок ностальгії за Херсоном, яким місто було до початку війни. Максим Вінник не бачить в цьому якогось мистецького значення, але ці фото бачать гості, які приходять до закладу.

“Декан Прикарпатського університету просить провести таку виставку, але деякі фото треба пояснювати, тому що на них моє бачення. Кожна людина сприймає світ через призму власних емоцій, бачення, думок. Але Херсон – моє рідне місто, куди тягне, яке хочеться бачити попри обстріли. І я задоволений першим досвідом фотовиставки”, – додає Максим Вінник.