В Одесі відбулася зустріч херсонських поетів та музикантів
В Одесі відбулася зустріч херсонських поетів та музикантів “Поетична шафа”. До повномасштабного вторгнення автори мріяли провести зустріч на виїзді. Про це розповіло Суспільне, поспілкувавшись з херсонською поетесою та організаторкою заходу Оленою Мовчан.
На зустрічі зібрались п’ять поетів та два музиканти.
“До нас прийшли херсонський музикант Володимир-Вадим Чорний, поети Тетяна Гладиш, Аня Щидловська та Оля Щидловська, Володимир-Вадим Чорний – це художник та музикант, який малює на Площі Свободи, всі бачили, мабуть, в Instagram, був вокальний гурт волонтерський “Хвиля”. Нас прийшли підтримати артисти театрів і просто одеські музиканти. Дуже приємно, що прийшли саме одесити підтримати херсонців, ми їх тепер будемо чекати у себе в гостях”, – розповіла Олена Мовчан.
Постійна учасниця “Поетичної шафи” поетеса Тетяна Гладиш у березні залишила село на Херсонщині – Посад-Покровське. Її рідну домівку зруйнували російські снаряди, на подвір’ї залишився тільки курник. На “Поетичну шафу” в Одесі обрала вірші, тематично пов’язані з Херсоном.
“Обирала просто з останнього, те, що пов’язане з Херсоном. Оскільки я розуміла, що це тематично буде перегукуватися. Останнім часом пишеться не так багато. Я не знаю, чи пов’язане це з війною. Зазвичай пишеться, якщо це щось про війну, про пережите за останній рік, то це здебільшого, верлібри, тому що є такі емоції, які мелодійною, римованою, співочою українською мовою навіть важко висловити. Хочеться більше якоїсь обривчастості, різкості”, – каже Тетяна Гладиш.
Серед поезій – вірш про кота, якого Тетяна не змогла залишити самого у Посад-Покровському.
“Дізналися, що він живий, у сусіда та хворий. Але все-таки ми його вивезли. І після того, як він опинився з нами в сім’ї, він ще прожив три місяці. Потім котик помер. Він просто дуже важко пережив це все і захворів”, – каже Тетяна Гладиш.
Одеський волонтерський гурт “Хвиля” взяв участь у “Поетичній шафі” вперше, розказав один з його учасників, артист Одеського оперного театру Володимир Чміль.
“Мені сказали, що буде такий захід, і я запропонував підтримати поетів нашим колективом та українською піснею. Нам дуже сподобалось виступати для приємних, освічених людей, була дуже тепла, дружня атмосфера, де нас гарно прийняли”, – розповів Володимир Чміль.
“Поетична шафа” відбулася у волонтерській кав’ярні, заснованій одеською благодійною організацією “Бабуся Лео”.
“Ми є волонтерське кафе, ми допомагаємо пенсіонерам, інвалідам, ветеранам спорту, влаштовуємо тут благодійні заходи. І також для переселенців і багатодітних сімей. Ми бажаємо херсонцям, щоб вони нарешті прокинулися від цього жахіття, щоб цей жах закінчився і швидшої відбудови, наснаги, підняття, бадьорості духу”, – розказав волонтер організації Ярослав Цуркан