В окупованій Іванівці на лівобережній Херсонщині російські військові вбили місцеву мешканку Олену Пашко

В окупованій Росією Іванівській селищній громаді Генічеського району, що на лівобережній частині Херсонської області, 16 лютого російські військові вбили місцеву мешканку Олену Пашко. Загалом жертвами російських окупантів вже стали десятки жителів громади, а деякі з них зникли безвісти. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на голову Іванівської селищної військової адміністрації Віктора Дебелого.

16 лютого в Іванівці російські військові вбили місцеву мешканку Олену Пашко.

“Її збили на смерть військовою вантажівкою з літерою Z біля нашого центру зайнятості. Олена Пашко все життя працювала в торгівлі, на селищному ринку, її багато хто знав. Без Олени наш ринок вже ніколи не буде таким, як раніше”, – сказав Віктор Дебелий.

Загинули, захищаючи рідну землю від російських загарбників військові з Іванівської громади: Олександр Тутов, Ельвін Байрамов, Віктор Ніколаєнко, Іван Забунов. Безвісти зникли на Запорізькому напрямку під час виїзду з окупації 60-річний Яцюк Юрій Дмитрович і 43-річний Литвиненко Сергій Миколайович. За даною інформацією їх обох захопили в російський полон.

Безвісти зникли також інші мешканці громади: Єгор Бурда і Іван Веля. А 29 листопада 2022 року російські окупанти захопили в полон 21-річну студентку Херсонського державного університету Ганну Єльцову. Сталося це в селі Агаймани в будинку її бабусі. Де вона зараз і в якому стані невідомо.

Віктор Дебелий наголошує, що це – далеко не повний перелік жертв російських окупантів в Іванівській громаді.

“Ми обов’язково будемо доповнювати перелік постраждалих. Я переконаний, що і російські окупанти, і колаборанти обов’язково понесуть покарання за свої злочини”, – впевнений він.

Згідно з інформацією від ЦЖР, гауляйтером Іванівки російські окупанти призначили 39-річного Олександра Васалатого, про якого там ніколи не чули. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Васалатий проживав у Криму, а згодом повернувся до села Нижні Торгаї сусідньої Нижньосірогозької громади Генічеського району, де проживають його рідні.