В Олешках на окупованій Росією Херсонщині, в місцях де зійшла вода все почорніло

Станом на 21 червня точна кількість загиблих в Олешках внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС невідома. Їхня кількість сягає декількох сотень. Багато із тих, хто загинув – люди похилого віку. Про це виданню МОСТ повідомив місцевий житель Андрій.

Зараз вода в Олешках майже зійшла. Люди потроху повертаються до своїх домівок – подивитися, в якому вони стані і що вціліло. Найбільше постраждали ті території, які знаходяться внизу міста.

“Кількість загиблих не озвучують. Мої родичі на власні очі бачили труп людини. Вони прив’язали тіло до човна за допомогою мотузки і так притягнули до берега”, – розповів Андрій.

В місті – дуже багато трупів свиней, корів.

“Там, де зійшла вода все, що було зеленим – дерева, кущі, інші рослини – все почорніло”, – зазначив Андрій.

На наше питання, чи організовували якусь рятувальну операцію росіяни він відповів, що ні.

“Я знаю, що кажуть наче в Голій Пристані щось подібне було. В нас – люди евакуйовувались своїми силами, на своїх човнах. Евакуйованим спочатку говорили, що можна перебути повінь у лікарні, потім виявилося, що вода підходить і туди, тому сказали йти до школи №2. Пізніше люди просто вже шукали якихось знайомих чи родичів в Олешках, будинки яких не підтопило – аби перебути там”, – зазначив Андрій.

Самі росіяни з Олешок евакуювали своїх людей – на прохання місцевих жителів забрати хоча б дітей, відповідали:

“Ми за ними приїдемо”.

Наслідки підриву російськими окупантами Каховської ГЕС Олешківська громада відчула одною із перших. За даними волонтерів, число загиблих на території громади може сягати декілька сотень людей.