В Пунктах незламності в Херсоні можна отримати прихисток та підтримку (відео)
У Херсоні працює дев’ять Пунктів незламності. Більшість з них розташовані в закладах освіти, які мають укриття. Щодня туди приходить майже 100 херсонців, дехто залишається на ніч. Як облаштовані місця прихистку та хто за них відповідає, бачило Суспільне.
Сергій приїхав до Херсона з Каховки. В рідному місті, яке перебуває під російською окупацією, чоловіка ув’язнили російські військові. Після звільнення він залишився без документів, через що не може винаймати житло. Поки чекає на відновлення паспорта, знайшов прихисток у херсонському Пункті незламності, відкритому міською військовою адміністрацією. Пункт незламності в одній зі шкіл Дніпровського району почав працювати з 26 листопада. Сюди приходять щодня 70-80 херсонців, а в морози буває і до двохсот. Тут можна обігрітися та поїсти, обладнані кімнати відпочинку та ігрова.
“У нас працює пункт обігріву, є Інтернет, місто надало Starlink, потужний генератор. У нас своя котельня, і люди приходять сюди хтось обігрітися, хтось зарядити гаджети. Діти, приходять навчатися. Є такі, що залишаються на ніч”, – розповіла за Пункт незламності Лариса Шумейко.
Зараз у Херсоні працюють дев’ять Пунктів незламності. Більшість із них – у закладах освіти. Тим хто приходить допомагають вчителі. Одна з них – викладачка української мови Віра Соломашенко. Жінка чергує у своїй школі кілька днів на тиждень.
“До нас звертаються за допомогою зарядити гаджети, просто поспілкуватися, сховатися під час обстрілів. Коли були сильні обстріли, в нас тут було, як у вулику. І звичайні люди, які йшли на ринок або в магазин, або ще кудись, на вулиці було страшно, і заходили сюди ховалися. Єдина мета кожного українця – це єднання і взаємодопомога кожному, тому що тільки так ми зможемо перемогти”, – говорить жінка.
Практичний психолог дошкільного закладу Олена Завгородня надає херсонцям, які приходять до пункту незламності професійні консультації.
“Тут тепло, затишно, є безперебійний інтернет. До нас приходять не лише діти, а люди середнього та похилого віку. Приходять за позитивними емоціями, всім хочеться почути навіть, що все буде добре від іншої людини. Приходять школярі, які займаються своїми уроками, приходять дорослі, які сидять за своїм комп’ютером і працюють, приходять бабусі, яким треба встановити месенджери, щоб вони далі могли спілкуватися зі своїми родичами”, – каже психологиня.
В Дніпровському районі працюють два Пункти незламності. За словами голови Дніпровської в місті Херсоні районної ради Сергія Ярошука, місце, в якому розгортають пункт незламності обов’язково має бути безпечним, тому обирають заклади, в яких є укриття.
“В одному з пунктів Незламності є 150 койкомісць. Якщо в людей не буде тепла, світла або буде зруйнований будинок – вони зможуть там переночувати. Інший пункт більше орієнтований на видачу гуманітарної допомоги тим категоріям, які цієї допомоги потребують”, – розповів Сергій Ярошук.