В Тернополі переселенці з Херсону зустрілись з психологами та взяли участь у майстер-класі (відео)
В Тернополі на базі фахового коледжу працює проєкт “Дружній простір”. Його реалізують у п’яти українських містах за підтримки громадської організації “Фонд професійний розвиток Харкова” та німецької організації. Під час зустрічі можна поспілкуватись з психологом, взяти участь у майстер-класі та дитячих розвагах. Про проєкт дізнавалось Суспільне.
На локацію під назвою “Веселі аніматори” херсонка Євгенія Русу привела свою молодшу доньку. Жінка до Тернополя переїхали у травні. Відтоді діти ходять до місцевого дитячого садочка та школи, а громадські місця відвідують рідко. Тому, коли дізналися про захід, вирішили прийти. Передусім для того, щоб зустрітись із земляками.
“Хочеться, щоб діти продовжували радіти життю. Ну і дорослим треба поспілкуватися один з одним. Можливо десь потрібна допомога психолога, а десь – просто спілкуванням”, – говорить херсонка.
Людмила Чайка – херсонська психологиня. У “Дружньому просторі” допомагає людям розв’язувати психологічні проблеми, пов’язані з війною.
“Я хочу донести до людей – не боятись робити перший крок, вийти з власної домівки, шукати земляків, місця, де зможуть скинути оце своє навантаження, тягар та де знову стануть нормальними людьми та далі опановувати життя”, – каже Людмила Чайка.
На відкритті “Дружнього простору” проводила тренінги Ірина Каплун. Психологиня Тернопільського фахового коледжу навчала як контролювати емоцій.
“Я намагалася зробити дружню, легку та доброзичливу атмосферу, щоб найбільше дітей відвернути від негараздів та чогось сумного. Щоб діти розуміли що в житті є не тільки труднощі, а можна робити акцент на позитивних аспектах”, – говорить психологиня.
Анастасія Падій приїхала до Тернополя з Києва. Прийшла на захід попрацювати із психологом, хоче навчитися адаптуватися до нового життя.
“Я хочу знайти нові знайомства і відродити в душі той стан, який був раніше, до війни, щоб я могла вдивитися на світ знову з посмішкою та радістю”, – каже дівчина.
Проєкт “Дружній простір” реалізується в п’яти українських містах за підтримки громадської організації “Фонд професійний розвиток Харкова” та німецької організації, розказує заступниця директора Тернопільського фахового коледжу Оксана Редькова. Усі охочі могли долучитися до чотирьох локацій – анімаційне шоу для дітей, “Територія вибору”, на якій можна було ознайомитися з професіями від фахового коледжу, групова та індивідуальна психологічна допомога і творча майстерня.
“Сьогодні в просторі проходить майстер-клас, його проводить краєзнавиця Тамара Пистун. Діти мотають ляльку мотанку. Адже ця лялька є оберегом українського народу. В планах передати ці мотанки захисникам на передову”, – розповіла жінка.
Проєкт “Дружній простір” буде реалізовуватись пів року.