Російські окупанти погрожують репресіями мешканцям лівобережної Херсонщини

Так звані «поліцейські» будуть перевіряти мешканців окупованих Росією  територій Херсонщини, якщо ті «продовжують користуватися українським громадянством», маючи російські паспорти. Про це пише видання МОСТ посилаючись на підконтрольні російським окупантам медіа.

МВС Росії уповноважить територіальні органи провести перевірки щодо осіб, «які продовжують користуватися українським громадянством після відмови від нього».

“Якщо від держорганів надійде інформація про порушення або їх виявлять співробітники МВС РФ – це стане підставою для відповідної перевірки, яка триватиме близько трьох місяців. Перевірку проводитиме той територіальний орган МВС РФ, який прийняв заявку на вихід із громадянства України”, – повідомляють пропагандисти.

Також на окупованій Росією частині Херсонщини, буде проводитися кампанія з примусу людей до масової відмови від українського громадянства. Закон, згідно з яким це буде робитися, набуває чинності 17 червня.

“А вже зараз людей попереджають про репресії у разі «продовження користування українським громадянством». Поки що невідомо, які санкції хочуть запровадити російські окупанти стосовно порушників, а також невідомо, про що йдеться під «продовженням користування українським громадянством». Можливо, це – отримання українських пенсій, соціальних виплат, віддалена робота на українських работодавців”, – йдеться в повідомленні.

Насильницька «зміна громадянства» мешканцям окупованих Росією територій є незаконною та не визнається в Україні, адже суперечить принципам і нормам міжнародного права та є прямим порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

“Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» встановлює, що будь-який акт (рішення, документ), виданий на тимчасово окупованій території незаконними органами, є недійсним і не створює правових наслідків (крім актів, які засвідчують народження, смерть, укладання та розірвання шлюбу, наразі вони беруться до уваги судами України)”, – йдеться в законі.

А примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій Росією території, громадянства РФ не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства нашої держави.