В якому стані будинки, в які після підтоплення повертаються херсонці (відео)

Будинки херсонців, які розташовані в районі річкового порту, почало затоплювати в перші години після підриву росіянами Каховської ГЕС. Вода дійшла до дахів і лише чотири дні тому відступила. Зараз жителі, які рятувались від штучної повені в родичів і знайомих, повертаються до своїх осель. Якими стали їхні домівки після затоплення, вони показали Суспільному.

Почорнілі дерева і квіти, потріскана земля, вологі стіни. Такий вигляд мають всі затоплені будинки і колись затишні подвір’я. Всередині руйнування значно більші.

“На кухні пральна машинка лежить. Все зламано, котел був двоконтурний теж зламано. До кімнати холодильник занесло”, – говорить мешканка одного з будинків Віра Михайлівна.

Оцінити збитки, через затоплення внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС Віра Михайлівна не може – знищене все, на що заробляла все життя.

“Що я тут буду ремонтувати? Мені все потрібно, бо все знищено. Ми нещодавно тільки ремонт зробили. Я не знаю, в доларах, то тисяч тридцять треба. Це неоцінимо”, – каже пані Віра.

Подружжя Коновалових вивозять все з будинку, де 18 років прожили їхні діти і виріс онук. Діти дуже хочуть додому, а повертатись їм нікуди.

“Де була велика зала, зараз там стоїть вода. Стеля руйнується, стіни тріщать. І кондиціонери, і холодильник на вулиці плавають. Плита нова, тільки купили з електричною духовкою. Ніяких ні комп’ютерів, ні столів, ні меблів, ні шафи, ні речей – нічого нема”, – говорить жінка.

Микола Васильович ледь встиг вибратись з квартири – так швидко вода почала прибувати.

“А потім раз, а воно вже до половини дверей, а потім ще вище. Я вже думав родичу телефонувати на Таврійський, тому що все – вода прибуває, ледь-ледь я відкрив двері. Руку придавило, коліно дотепер болить. Всі речі повністю намокли. Дружина покійна зробила капітальний ремонт, і все знищено. Холодильник аж сюди занесло”, – говорить чоловік.

Не можливо оцінити збитки, які завдало затоплення через підрив росіянами Каховської ГЕС. Будинок був зведений наприкінці XIX століття, встояв, але вода знищила все, що було всередині.

“Тещу евакуювали разом з котами та собаками. Вона не хотіла взагалі їхати. Ми сиділи й дивились, як вода підступає. І потім, коли хвіртку не могли відчинити, то почали тікати. Нічого не забрали. Отак все залишилось: телевізори, холодильники, комп’ютер, все. Я не знаю, як оцінити ці збитки, просто страх”, – говорить херсонець Андрій Таран.