Військові РФ готуються обороняти Нову Каховку: виселяють жителів і риють траншеї

Нову Каховку та територію усієї Новокаховської громади російські військові готують до оборонних боїв. Про це в ефірі регіонального телемарафону “Суспільне Спротив” розповів Новокаховський міський голова Володимир Коваленко.

За його словами, у зв’язку з цим на лінії лівого берега, на якій розташовані Нова Каховка, Дніпряни, Корсунка, у межах близько 20 кілометрів, військові РФ риють траншеї.

“З правого берега переправили на лівий велику кількість техніки, яка, ймовірно, буде закопана в землю. Бюджетні організації і Палац культури, які знаходяться на самому березі Дніпра — попередили. Персоналу заборонили виходити на роботу і забрали всі ключі. Тобто берегова лінія звільняється від населення, від тих структур, що там працювали”, — розповів Коваленко.

Також він повідомив, що російські окупанти на окремих вулицях провели побудинковий обхід території. Дивились хто залишився.

“Людей попередили, що вони мають виселитися і дали час обдумати і погодитись на “евакуацію”. Що буде далі і наскільки це буде добровільне виселення — сказати важко. Місто вимерло, практично нічого не працює. Військові РФ розселяються у місті і готують його до боїв”, — каже Коваленко.

Російські окупанти постійно тиснуть на людей, повідомив міський голова, погрожують масованими обстрілами ЗСУ, знищенням території.

“Зараз у Каховці залишилось 10% від усього населення — 12-15 тисяч із 65 тисяч жителів. Людей попередили, що після 4 листопада автобуси будуть подаватися для всіх тих, хто погодиться виїхати. Зараз це тільки попередження”, — додав Коваленко.