Водійка тролейбусу в Херсоні розповіла про своє перебування в російській окупації та російський полон (відео)

Олені Тарасенко під час російської окупації Херсона довелося з водійки тролейбусу та волонтерки перекваліфікуватися на розвідницю. Про це пише херсонське інформаційне видання «МОСТ».

В житті Олена – водійка тролейбуса. Волонтерською діяльністю і допомогою українським військовим займалася за покликом серця. Коли росіяни окупували Херсон, Олена вирішила залишитися в місті.

“З Херсона не хотіла виїжджати моя мати, а мій син відмовлявся залишати бабусю. І наша родина вирішила залишитися в місті”, – розповідає Олена.

Під час російської окупації Херсона жінка продовжувала працювала водійкою тролейбуса, поєднуючи це з розвідницькою діяльністю. Пересуваючись містом, вона відправляла проукраїнськи налаштованим знайомим повідомлення про скупчення російських військових та про російські блокпости.

“Спочатку було дуже страшно, бо ми не знали, що думають і що планують російські окупанти. До того ж, серед них були люди, які раніше не бачили тролейбусів”, – розповідає Олена.

У вільних від роботи час Олена допомагала херсонцям виїхати з окупованого росіянами міста. Проте, після повернення з одного з таких евакуаційних рейсів жінку викрали російські окупанти. Тримали її в одній з кімнат підвалу будівлі Головного управління Нацполіції в Херсонській області.

“Там росіяни зазвичай утримували людей, яких хотіли схилити до співпраці”, – каже Олена.

Олену та інших жінок, які перебували з нею в полоні водили на допити, попередньо натягнувши на очі шапку, щоб бранці не бачили російських катів.

“Вони приводили мене в кімнату для катувань, саджали на стілець, зв’язували клейкою стрічкою руки і ноги, чіпляли на пальці рук канцелярські затискачі, до яких були прикріплені дроти. І били струмом”, – каже жінка.

В кімнаті, де жінок ув’язнювали був страшний бруд і антисанітарні умови. На відміну від деяких викрадених, Олені Тарасенко пощастило: її відпустили, і невдовзі після цього вона змогла виїхати на підконтрольну Україні теритрію.