Волонтери вивозять з гарячих точок Херсонщини родини з дітьми (фото)

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну позбавило наших дітей щасливого дитинства. Замість ігор з ровесниками, діти і тимчасово окупованої, і звільненої, але все ще небезпечної територій Херсонщини змушені ховатися в підвалах від обстрілів, чути вибухи, бачити смерті. Про це пише “Гривна”.

Не всі родини деокупованої правобережної частини області мають змогу виїхати в більш безпечні місця. Але в цьому допомагають волонтери. Саме цим займається і команда благодійного фонду Save Ukraine. Отримавши заявку про необхідність допомоги, волонтери на броньованому авто доправляють людей із гарячих точок півдня та сходу України до Києва.

Восьмирічна херсонка Юлія не змогла пройти вчасне медобстеження через російську окупацію міста. У неї вроджена вада серця. Щороку дівчинку планово перевіряли в Києві. Під час російської окупації Херсона солдати РФ забрали в Юлі дитинство, а після його звільнення – ледь не забрали життя.

29 січня російські військові з артилерії обстріляли двір, в якому часто гралася маленька Юля. У момент вибуху вона разом із 13-річним братом Сергійком вибігла з квартири й сховалася в коридорі.

“На вулицю вийти і подихати свіжим повітрям не можемо. Дитина хоче погратися з однолітками, а їх уже немає, бо вони виїхали”, – розповідає мама Наталія.

Після останнього обстрілу жінка зібрала речі й зателефонувала на гарячу лінію Save Ukraine. Волонтери фонду попіклувалися про родину та надали прихисток у столичному «Центрі надії та відновлення».

Новий 2023 рік восьмирічний Ростислав та його 13-річний брат Руслан зустріли в холодному темному погребі під звуки вибухів. Поки в Москві били святкові куранти, по їхньому селі Шляхове Бериславського району били ворожі снаряди.

“До звільнення Херсонщини російські військові влаштовували провокації і не впускали можливості познущатися з нашої родини та інших селян, адже жили в сусідньому будинку. Майже щодня росіяни на підпитку розгулювали вулицями й стріляли автоматом у повітря над домівками. Через це син Ростислав жив у постійному страху та боявся вийти на вулицю”, – говорить мама хлопчика.

Коли з лівого берега снаряд поцілив у будинок сусідів, родина прийняла рішення шукати порятунку. Олена попросила про допомогу команду Save Ukraine, адже раніше волонтери фонду вже пропонували родині Лучицьких прихисток.

Чотирнадцятирічна Ліза до війни з командою систематично займалася волейболом в залі й досягла успіху в змаганнях на Херсонщині.

Утім, тепер у Бериславському районі тренуватись ніяк.

“Я була з племінниками в хаті. Спочатку засвистіло, а потім – дуже сильний гуркіт. Ми відкриваємо вікна, а там великі клуби диму”, – розповідає Ліза.

Команда Save Ukraine познайомилася з родиною ще перед цією подією і залишила свої контакти.