Як швидка рятує людей у Херсоні під російськими обстрілами (фото)

Бригади херсонських швидких обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф рятували людей в окупованому Росією місті та продовжують рятувати зараз, попри постійні російські обстріли. Про це пише видання  «Гривна».

Старт на виїзд бригада отримує від диспетчера. Хоча бувають і винятки. Під час обстрілів Млинів, Бригада якраз проїжджала неподалік, побачила вибух і одразу повернула туди, не чекаючи виклику. Як розповіла старша лікарка чергової зміни центральної оперативної диспетчерської Наталія Тарнавська, з початку війни почастішали виклики внаслідок стресів. Раніше їм піддавалися переважно молодь 30-35 років. Але через війну такі стани трапляються тепер у різних вікових категорій.

“За такого випадку потреби в реанімаційній бригаді немає, достатньо телефоном проконсультувати та допомогти людині заспокоїтися. Це не фізичні негаразди, а так проявляється стрес. Рекомендуємо, робити короткий вдих і довгий видих, обійняти себе, помасажувати кінцівки. Якщо людині не вдається опанувати себе, пропонуємо випити якісь заспокійливі препарати, седативні. А зранку звернутися до сімейного лікаря”, – пояснює старший лікар чергової зміни.

Всі диспетчери – з досвідом роботи «в польових умовах», не один рік пропрацювали фельдшерами на швидких. Тому людей, які благають про допомогу, відчувають інтуїтивно та чітко уявляють, що відбувається там, звідкіля їм телефонують.

Після чергового мінометного обстрілу мікрорайону Острів диспетчерам повідомили: у районі Гідропарку поранено хлопця, не відчуває ноги, мабуть, її відірвало. Бригада приїхала на місце події – і всі впали на землю поруч із пораненим, бо знову почався обстріл. У хлопця нога була ціла, але він отримав дуже серйозне поранення черевної стінки й стегна. Фельдшер із водієм, лежачи поруч із пораненим, надавали допомогу, а коли буквально на хвилинку обстріли стихли, швидко запхнули хлопця в машину. А щойно від’їхали, на тому місці пролунало одразу три вибухи поспіль.

“Коли диспетчери приймають виклик, ми всі молимося, щоби бригада доїхала й повернулася. Бо кожного разу посилаємо в невідомість”, – кажуть колеги фельдшерів та водіїв «швидких».

За державними нормативами, бригада екстреної медичної допомоги не має виїжджати під час обстрілів та повітряної тривоги. Але реальність диктує свої правила.

Коли оголошується повітряна тривога, людям є час приготуватися до бомбардування та заховатися в безпечне місце. А коли стріляють артилерією по Херсону з лівого берега, то від пострілу чи пуску до прильоту минає лише три-чотири секунди. І куди снаряд впаде – невідомо.