Як війна впливає на ринок праці в Херсонській області (відео)

Зараз у деокупованій частині області потрібні працівники об’єктів критичної інфраструктури. Херсонський обласний центр зайнятості на своїй сторінці в Facebook щотижня публікує перелік потрібних вакансій. Про ринок праці на Херсонщині дізнавалось «Радіо Свобода».

“Дуже потрібні люди, які вміють працювати в енергетичній сфері, в сфері водопостачання, водовідведення. Функціонує транспортна інфраструктура: це маршрутні таксі, автобуси. Відновлена робота «Херсонелектротрансу» – це тролейбусні перевезення”, – повідомив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

Також на Херсонщині збільшується потреба у працівниках сільського господарства, не вистачає освітян.

“Ми не можемо на території Херсонської області дозволити собі офлайн роботу закладів освіти чи дошкільних закладів. Тому робота дистанційна, але вона фінансується”, – запевнив Самойленко.

Після російської окупації малий бізнес на Херсонщині зараз не має умов для повноцінної роботи.

“Не було чим працювати для реалізації, перероблення, не було продукції або сировини. Ще не на 100% відрегульована логістика. Та головне сьогодні – це постійні обстріли російської армії. Коли в населені пункти надається гуманітарна допомога – це дуже добре впливає на гуманітарну ситуацію в регіоні, ситуацію безпекову, але погано впливає на розвиток бізнесу”, – зауважив очільник облради.

У кожної громади є сторінки в соціальних мережах, через які можна дізнаватися про наявні вакансії. Так само інформацію можуть надавати підприємства, які шукають працівників.

“У нас є колосальний потенціал на складання кадрового резерву. Люди, які перебувають за кордоном або ВПО в інших областях України, вже сьогодні можуть для себе бронювати місця для майбутнього повернення до роботи. Кожен херсонець або людина, яка готова приїхати для проживання на територію Херсонщини всі вони будуть забезпечені роботою”, – запевнив Самойленко.