Як живе єдина родина у вщент зруйнованому селі Білогірка на Херсонщині (відео)

На початку повномасштабної війни через російську окупацію із села Білогірка на Херсонщині виїхали всі жителі, яких було до сотні. ЗСУ звільнили населений пункт у вересні, однак людям немає куди повертатися – всі будинки зруйновані російськими снарядами. Зараз тут живе лише одна родина. Лагодять житло та доглядають за своїм селом. Про єдину родину в зруйнованому селі розповіло Суспільне.

Анатолій повернувся в село в грудні разом із сином та онуком. Зараз родина живе в будинку сусідів – єдиному найменш ушкодженому.

“Люди хочуть повертатися, а немає куди”, – розповідає Анатолій.

Зараз родина лагодить будинок Анатолія та планує незабаром до нього переїхати.

“Грубу сам зліпив. Почистив, а вже весною мазатиму. Он стінка відійшла, вже весною робитимемо. Уже скоро переходити можна. Можна й жити. Стінку зробили, але немає вікон. Заліпили матрацом”, – розповів чоловік.

Щодня у селище приїжджає місцевий фермер Сергій Бороженко.

“Техніка у мене тут, дивлюсь за технікою. Як її перетягнути? Що з нею робити? У мене три трактори, всі розбиті – не відновиш. Уламками мотор пробило”, – каже Сергій Бороженко.

Сергій чекає, поки у Білогірці розмінують територію. Тоді планує вивезти свою розбиту техніку та посіяти поля, бо треба відновлювати життя в селі. Однак тут все у російських боєприпасах.

“Мін багато тут. І ракет. Бояться їх чіпати, їх тільки на місці треба підривати, авіаційні з парашутом”, – розповів житель села Олександр Іващенко.

У селі немає жодних комунікацій. Опалюють будинок пічкою, на ній же і готують їжу. Воду, продукти, медикаменти привозять із сусіднього населеного пункту. Телефони заряджають від невеликого генератора, який їм подарували волонтери. Люди сподіваються, що скоро в селищі відновлять водопостачання, та чекають на весну – тоді, зможуть краще полагодити зруйновані будинки.