Як живуть люди в Білозерці на Херсонщині, які були в російській окупації, а тепер – під постійними обстрілами (відео)

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну, в Білозерській селищній громаді жили 22 тисячі людей. Після звільнення правобережжя залишилась половина. Зараз попри постійні обстріли РФ близько тисячі жителів повернулись додому. Що відбувалось під час російської окупації і як зараз живуть під систематичними обстрілами російських військ, жителі Білозерки розповіли Суспільному.

Місцевий житель Дмитро Горбенко весь час російської окупації прожив у Білозерці. Не виїжджав, бо не міг залишити матір. Обшуки в селищі, тривали постійно. І дехто з російських військових говорив українською.

“Військові РФ до всіх приходили. Як тільки ротація – приходили, заходили в хату, дивились паспорти, ходили по дворі. У декого хати переривали, навіть туалети. Були й такі, що чисто українською говорили”, – розказує Дмитро.

Російська армія обстрілює Білозерку майже щодня. У ніч на третє березня родина Горбенків прокинулась від гучного вибуху. Снаряд влучив поряд з їхнім будинком.

“Я підсвітив ліхтариком і побачив, що перебитий провід зі стовпа на світло, виваляна огорожа, а далі все розтрощено”, – каже чоловік.

За словами заступника начальника військової адміністрації Олексія Журавленка, наприкінці лютого внаслідок обстрілу загинули двоє жителів, троє – поранені.

“Найбільше обстрілюють прибережні села – обстріли ведуться з польової артилерії. Накривають Білозерку, Дніпровське та Кізомиський старостат”, – говорить Олексій Журавленко.

Внаслідок обстрілів зруйновані близько 240 будівель у всій громаді, близько тисячі пошкоджені. Комісія військової адміністрації документує факти і ступінь руйнувань. Жителям надають будівельні комплекти для тимчасового ремонту. Завдяки державній підтримці, волонтерам та благодійним місцеві жителі отримують ремонтні комплекти та OSB-плити.

“До комплектів входять визначена кількість плит, рейок, дощок, руберойд, плівка, цвяхи, для тимчасово ремонту. Для того, щоб люди могли перекрити дах та забити вікна”, – каже Журавленко.

Житель Білозерки Костянтин разом з родиною залишався в російській окупації. Від обстрілів переховувались у власному підвалі. Хоча вже зараз звикли до вибухів. У більшості населених пунктах Білозерської громади є газ, світло і вода.

За словами заступника начальника військової адміністрації Олексія Журавленка, відновлюється електропостачання в Правдинському старостаті. Поки неможливо дати світло у Дніпровське та Янтарне через щільні систематичні обстріли російської армії.