Якщо проблеми із Skype, як звязатись з людьми на Херсонщині без інтернету

Голова Фонду «Об’єднання» (Херсон), засновник та керівник Школи гіперлокальних ком’юніті медіа в Україні, тренер з нових медіа Юрій Антощук пояснив, як зв’язатись з людьми в окупації.  Він кілька днів тому надав інструкцію, як можна зателефонувати людям на Херсонщині. Він каже, що йому пишуть, що Skype почав блокувати або конкретні номери +7 або новостворені облікові записи Skype.

“Також мене почали питати, особливо з-за кордону, чиї родичі в окупації, як поповнити ці +7 картки віддалено. У самому Херсоні шалені черги, і не всюди є змога поповнити. В окупації ці +7 номери фізично можна поповнити скретч-картками (хто ще пам’ятає такі штуки з нульових) або у продавців. Ще можна російською карткою на спеціальному сайті цих +7операторів. Але чи можна віддалено якось поповнити? Так, можна будь-якою карткою у гривні чи іншій валюті (і моно, і приват, і іншими банками), але я тут не буду розписувати що та як, щоб потім мені не закидували, що я розповідаю “як фінансувати терористів”. Якщо комусь дуууже потрібно поповнити віддалено ці окупаційні +7 сімки, можу написати у приват. Треба з розумінням ставитися – зв’язок зараз як повітря, без нього неможливо”, – пише він.

Також він пояснив щодо блокування Skype номерів  +7. За його словами, сервіс розуміє, що то росія.

Альтернативу чоловік писав раніше: є Viber Out, Yolla. Його інструкції нижче подаємо без змін.

Viber Out.

Вайбер, мабуть, є майже у всіх. Відкриваємо застосунок Вайбер, переходимо у вкладку Додатково – Viber Out – далі переходимо на вкладку “Міжнародні поповнення” (саме сюди, а не пропоновані плани) – поповнюємо свій рахунок на 4.99$. А далі шукаємо у своїй телефонній книзі людину, обираємо номер +7 і телефонуємо через Viber Out.
Людині, якій ви телефонуєте – їй не потрібен Інтернет, не потрібен Viber чи якась інша програма. Головне, щоб був зв’язок.

Yolla.
Тут вам доведеться завантажити однойменний застосунок на свій смартфон через Playmarket чи AppStore. При першому запуску вам потрібно буде надати доступ до телефонної книги, дозволити робити дзвінки і т.п. Потім вам знадобиться вписати свій діючий номер телефона і веріфікувати його (прийде смс з кодом). Далі програма запропонує вам завантажити всі ваші контакти з телефонної книги у хмару – це робити не треба (чим менше всілякого кудись свого завантажуєте, тим краще спиться).

Далі треба поповнити свій баланс. Натискаєте “Top up Ballance”, і поповнюєте баланс свій на 4$ + вам ще $3 накине програма зверху. Ну, а далі обираєте контакт з телефонної книги і телефонуєте через програму. Тариф тут такий собі, до 10 грн/хв.

Зверніть увагу, що спілкуючись таким чином, ваші розмови не шифруються, на відміну, від зідзвонів один з одним “всередині” додатків Viber, Signal, WhatsApp. А це означає, що потенційно ваші розмови можуть прослуховуватися окупантами. Тому таким чином не слід розмовляти на чутливі теми.

Я дуже сподіваюся, що весь цей треш зі зв’язком закінчиться скоро. Але в той же час маємо готувати запасні варіанти і тримати зв’язок з близькими. Людям в окупації зараз, як ніколи, потрібна підтримка і зв’язок з рідними.