З лівобережної Херсонщини російські окупанти під виглядом лікування вивозитимуть дітей в Крим і в РФ

Про намір окупаційної влади вивозити з Херсонської області дітей «для лікування» в окупований Росією Крим або в Росію повідомив депутат держдуми від «Єдиної Росії» Ігор Кастюкевич. Про це пише видання МОСТ посилаючись на свої джерела.

Про це він сказав в коментарі для місцевого пропагандистського медіа, коментуючи проведення на окупованій Росією частині Херсонської області кампанії з профілактичних оглядів дітей, які проводять переважно медики, привезені з Росії.

“Дітей кілька років ніхто не оглядав, зараз їх обстежать і прийматимуть рішення: направляти до стаціонарів, амбулаторного лікування до Криму чи сусідніх регіонів”, – сказав Ігор Кастюкевич під час відвідування села Рубанівка Каховського району.

Під час «профілактичних оглядів» жодна дитина не визнана повністю здоровою, всім російські лікарі пишуть в документах про проходження огляду, що дитина потребує лікування. Люди побоюються, що під приводом «турботи про здоров’я» росіяни можуть почати примусове вилучення дітей з сімей для вивезення «на лікування». Також пропагандисти повідомляють про мету приїзду в село представників російської провладної партії:

“У рамках партійного проєкту «Народний контроль» активісти «Єдиної Росії» перевірили медичне обслуговування, харчування та бібліотечний фонд у школах”.

Назва окупантського проєкту – апелювання до радянського минулого, в наративи, якого російські окупанти намагаються «занурити» мешканців Херсонщини. Під час кожного відвідування навчальних закладів Кастюкевич та його однопартійці проводять «перевірки» бібліотек, вилучаючи звідти «екстремістську літературу», тобто, видані в Україні книжки про визвольну боротьбу під час Другої світової війни, про бойові дії на Донбасі, а також інші «шкідливі» з точки зору російських окупантів книжки.