З окупованої Херсонщини росіяни вивозить організації та людей з 15-кілометрової зони

Так званий голова Херсонської ВЦА Володимир Сальдо оголосив про повну евакуацію жителів та підрозділів окупаційної влади та організацій з 15-кілометрової лівобережної зони Дніпра. Про це йдеться в окупаційному Telegram-каналі Каховського району. В також пише Суспільне посилаючись на реакції людей на дії окупаційної влади.

Розпорядження Сальдо про повну евакуацію людей є нікчемним документом, заявив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленкоу. За його словами, існує юридичний термін нікчемна угода – коли особа видає такий документ, він не має ні юридичної сили, ні фактичної, також не має ніяких правових наслідків.

“Але це непоганий сигнал в тому, що окупанти все ж таки розуміють, що Збройні сили України рухаються в правильному напрямку”, – сказав Самойленко.

Окупаційна влада, тікаючи з лівобережжя Херсонщини, перевела обласні комунальні органи до Генічеського району, каже перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

“Розпорядження про евакуацію може бути продовженням тактики створення максимально несприятливих умов для життя наших людей. Цим підштовхують їх виїжджати з території Херсонської області до Російської Федерації”, – розповів Соболевський.

15 кілометрова смуга на лівому березі Дніпра – це смуга населених пунктів майже від Великого Рогачика до Голої Пристані, включаючи міста Каховка, Нова Каховка, розповів директор Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександр Мошнягул.

“Окупаційна влада віднесла до категорії ворогів жителів, які не хочуть виїжджати з Олешок. Вони їх поки що не розстрілюють, але кидають напризволяще і не надають жодної допомоги, соціальної підтримки. Також, вивозячи обладнання в Іванівку або умовно в Сірогози – маленькі населені пункти, де небагато людей, окупанти залишають сам на сам з проблемами жителів цих всіх населених пунктів”, – говорить Мошнягул.

На його думку, такі рішення Сальдо викликані саме тим, начебто він губернатор, який зберігає майно для своєї подальшої діяльності. Але якщо говорити про загальний глобальний рівень щодо Херсонщини, каже Олександр Мошнягул, окупантів цікавить територія, а не люди.