За колабараційну діяльність судитимуть трьох місцевих мешканців Херсонщини

За колабораціонізм судитимуть так званого «старосту села» з Херсонщини, учасницю псевдореферендуму в селі на Херсонщині та мешканця Херсона, який служив у псевдоправоохоронних структурах російських окупантів. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної та Бериславської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“Обвинувачений під час тимчасової російської окупації Бериславського району добровільно пішов на співпрацю з РФ. Він зайняв посаду так званого «старости села Трифонівка». Чоловік формував апарат окупаційної адміністрації, збирав та формував списки незахищених верст населення, які передавав представникам російської окупаційної влади району. Він впроваджував окупаційну політику РФ в різні сфери життя місцевого населення та здійснював виплати в російській валюті”, – йдеться в повідомлення прокуратури..

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.

Каховська окружна прокуратура затвердила та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно місцевої мешканки за фактом колабораційної діяльності, вчиненої за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 5. ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачена брала участь у проведенні незаконного референдуму, організованого російською окупаційною владою в період з 23 по 27 вересня 2022 року на території смт Козацьке Каховського району. Жінка в супроводі озброєних російських військових здійснювала обхід місцевих жителів та вживала заходів для залучення людей до псевдореферендуму”, – йдеться в прокуратурі.
Обвинуваченій загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до 15 років з конфіскацією майна.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.
Разом з ними, Херсонська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“В травні 2022 року під час тимчасової російської окупації міста обвинувачений почав працювати на окупаційну владу Росії. Він отримав посаду молодшого інспектора групи нагляду відділу безпеки в незаконно створеному органі виконання покарань – так званій «Північній виправній колонії № 90». Наступного місяця він перевівся у псевдоправоохоронну структуру – «Слідчий ізолятор № 1» на посаду молодшого інспектора чергової частини та продовжив віддано служити російським окупантам. На займаних посадах обвинувачений здійснював нагляд за утриманими особами, слідкував за їх дотриманням розпорядку дня та режиму, чим сприяв встановленню та функціонуванню системи виконання покарань Росії на території м. Херсона”, – йдеться в повідомленні прокуратури
Наразі чоловік утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.