За співпрацю з російськими окупантами отримали підозру двоє жителів Херсонщини

Повідомлено про підозру ексдиректорці ліцею з Херсонщини за впроваджування освітніх стандартів РФ в школах України. А також підозрюється мешканець Херсонщини, який публічно закликав до зміни кордонів України та допомагав російським окупантам під час окупації.

Херсонська обласна та Олешківська окружна прокуратури заочно повідомили про підозру колишній директорці ліцею у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкції статтей передбачають виправні роботи на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, або ж позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
“Під час тимчасової окупації смт Білозерка підозрювана пішла на співпрацю з російськими окупантами та погодилась впроваджувати освітні стандарти РФ в своєму ліцеї. Жінка погодилась на пропозицію окупантів та в липні минулого року добровільно зайняла посаду «директора» навчального закладу, створеного на базі захопленого ліцею – «Білозерської школи № 1 імені Печерського». На псевдопосаді вона організовувала підготовку приміщень до навчального року, перехід освітнього процесу на стандарти РФ, розміщення російської символіки в навчальному закладі. Займалась добором працівників та формувала списки «перекваліфікації» вчителів у Криму. Також підозрювана виконувала інші «обов’язки», надані їй окупаційною владою для реалізації політики РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Олешківська окружна прокуратура Херсонської області повідомила про підозру мешканцю смт Білозерка в публічних закликах та розповсюдженні матеріалів до зміни меж території та державного кордону, а також пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 110, ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкції статтей передбачають позбавлення волі до дванадцяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Підозрюваний під час тимчасової окупації Росією населеного пункту записав пропагандистський відео-ролік із своїм монологом на підтримку дій Росії. Висновком експерта за результатом проведеного лінгвістичного дослідження підтверджено наявність в опублікованому підозрюваним відео публічних закликів до вчинення умисних дій, направлених на зміну меж території України, встановленого Конституцією України. Окрім того, чоловік сприяв ремонту автотранспорту російських військових та здійснював реалізацію палива і зерна на користь окупантів. Також він надавав інформацію про патріотично налаштованих громадян військовим підрозділам РФ. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу”, – йдеться в прокуратурі.