Заходи безпеки в храмах Херсона на Великдень (відео)

На Херсонщині діє рішення Ради оборони Херсонської області щодо заборони богослужіння в комендантську годину під час Великодніх свят. Літургію в церквах проводитимуть вранці. Чи підуть до храмів херсонці, дізнавалось Суспільне.

У Стрітенському соборі до Великодніх свят готові. Оскільки в Херсоні діє комендантська година, то вночі храм буде для вірян зачинений, а святкова літургія буде вранці.

“Вранці буде Великодня служба. Це незвично, але нічого трагічного чи страшного немає”, – говорить настоятель Іоан Замараєв.

Освячення Великодніх кошиків будуть проводити за рекомендаціями правоохоронців та військових – всередині храму, а не на подвір’ї. Оскільки вірян зараз у місті менше, то місця вистачить всім, а стіни храму зможуть захистити від обстрілів.

“У нас бомбосховищ в районі немає. Тільки храм і його стіни, якщо прямого влучання не буде, то від уламків та невеликих вибухів захистить. Стіни храму товсті”, – каже настоятель Стрітенського собору.

На території деокупованої Херсонщини на сьогодні працює 61 храм. Всі вони обстежені інспекторами ДСНС. З настоятелями та персоналом проведені інструктажі з правил пожежної безпеки та дій у випадку сигналу повітряної тривоги та обстрілів.

“Всі ми розуміємо, що незважаючи ні на що, 16 квітня після комендантської години люди підуть до церкви. Всі повинні розуміти, що в першу чергу власна безпека лежить на нас самих. Кожен день люди повинні вживати всі відповідні заходи, щоб мінімізувати або уникнути всіх факторів небезпеки, які існують на сьогодні в Херсонській області”, – говорить начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Херсонській області.

Рішення про заборону проведення богослужінь під час комендантської години прийняли на засіданні Ради оборони Херсонської області. Так само заборонено відвідувати кладовища – вони заміновані, тому перебувати там небезпечно.

“Ми розуміємо що в росіян немає нічого святого. Вони обстрілюють церкви та скупчення цивільного населення. Тому це рішення логічне”, – каже керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.

У Великодній день посилять заходи безпеки, втім місцева влада і правоохоронці закликають людей не створювати масових скупчень у церквах, а надати перевагу онлайн богослужінням.