Захисники Херсона повернули свою зброю, яку сховали в період тимчасової російської окупації (відео)

Першого березня 2022 року, коли російські окупанти почали заходити до Херсона, підрозділи окремої бригади територіальної оборони прийняли нерівний бій з переважними силами російської армії в різних частинах міста. Однією з таких груп командував військовий з позивним «Херсон». Про дії підрозділу ТрО написала АрміяInform.

“Наш підрозділ займав оборону на кільці Шуменський, після бойового зіткнення з російською армією було вирішено відійти для перегрупування. Під час відходу ми об’єднались з іншою групою, яка відійшла з Бузького парку, й висунулись до Аграрного університету. Там за командою зброю було заховано, й наш підрозділ перейшов у партизанський режим. Певний час я щодня приходив і спостерігав за зброєю, але розумів, що це питання часу, коли російські окупанти її знайдуть, адже вони розпочали полювання за військовослужбовцями тероборони”, – згадує ті події військовий на позивний «Херсон».

Тоді «Херсон» вирішив заховати зброю надійніше. У цьому йому допомогли, бо російські патрулі були всюди по місту.

“Двох осіб я не можу назвати, військового й цивільного, адже їхні рідні ще досі на окупованій Росією частині області, а третьою була Наталія Миколаївна, яка працює в університеті”, – говорить військовий.

“Там зброя була захована до кінця квітня, де ми, військові тероборони, які ще переховувались у Херсоні, планували її роздавати іншим партизанам, адже надійшла команда, що ось-ось підрозділи ЗСУ зможуть підійти до міста, й ми готувались допомогти їм звільнити місто зсередини”, – розповів «Херсон».

Проте ситуація на фронті була тоді складною, також військовому надійшов дзвінок, що саме в їхньому районі російські окупанти проведуть рейди з перевірками.

“30 квітня ввечері ми з побратимами закопали зброю на узбережжі. Сьогодні ми її повернули, щоб після реставрації вона змогла далі допомагати нам боронити країну. Хочу зазначити тим, хто каже, що Херсон здали без бою: це неправда. Захисники окремої бригади територіальної оборони зробили все можливе, щоб боронити місто. І під час російської окупації робилось все, щоб зберегти життя побратимів, допомогти вийти з російської окупації та приєднатись до підрозділу і по можливості не допустити втрати зброї”, –  говорить військовий.

І хоча Херсон було звільнено ще в листопаді минулого року, зброю вдалося повернути тільки зараз.

“Складність у тому, що вона була захована на узбережжі, в місці, яке щоденно перебуває під обстрілами ворога. Але під керівництвом командира бригади було сплановано операцію, й ми, як бачите, повернули своє, — розповів військовослужбовець з позивним «Адвокат», який разом із «Херсоном» брав участь в операції. — Важливість повернення зброї була зумовлена кількома факторами. Це державне майно, яке повинно зберігатися й використовуватися згідно з чинним законодавством, а по-друге, це зброя. А зброя українського захисника повинна нищити російського окупанта”