Затримано двох колаборантів, які викрадали українців до катівень

Служба безпеки викрила ще двох поплічників Росії в результаті стабілізаційних заходів у Херсоні. Під час захоплення міста вони вступили до створеного окупантами “головного управління МВС РФ в Херсонській області”. Про це повідомляє СБУ на своєму сайті.

“Після співбесіди з представниками ФСБ, одного із зловмисників призначили слідчим і поставили перед ним завдання щодо участі у придушенні руху опору на окупованій частині регіону. До потерпілих застосовували психологічний тиск, насильство та погрози фізичної розправи,” – повідомляє СБУ.

Через терор і репресії російські війська намагалися поширювати кремлівський режим на тимчасово захопленій території півдня України.

“Ще одного колаборанта призначили патрульним поліції у складі окупаційного органу. Перебуваючи на цій посаді, він брав безпосередню участь у переслідуванні і незаконних затриманнях українських громадян,” – зазначають в СБУ.

Після деокупації вони намагалися переховуватись на території міста. Однак, співробітники Служби безпеки встановили місце знаходження і затримали зловмисників.

Наразі слідчі СБУ повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) ККУ. Їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання до 15 років ув’язнення.