Життя в російській окупації Степанівської психлікарні на Херсонщині (відео)
Під російськими обстрілами зараз, під час російської окупації – без ліків та під загрозою примусового вивезення. Що відбувалося з початку російської окупації в Степанівській лікарні з надання психіатричної допомоги на Херсонщині та, як лікарня живе зараз – дізнавалось Суспільне.
Під час російської окупації, в Херсонському обласному закладі з надання психіатричної допомоги російські військові шукали біолабораторію. На той час в лікарні лікувались 465 пацієнтів. З усіх норм Женевської конвенції, російська окупаційна влада виконувала лише пункт про забезпечення лікарню продуктами. Психотропні препарати шукали й купували лікарі за власні гроші.
“У нас специфічний персонал. У нас патріоти свого закладу і ніхто з них не приховував свого патріотичного ставлення до України”, – розповів директор Павло Паламарчук.
Так званий “директор обласного департаменту здоров’я”, призначений окупаційною владою РФ, постійно погрожував розправою – персонал та адміністрація лікарні перебували під сильним тиском через спроби вивезти насильно пацієнтів на лівий берег Херсонщини.
“Зробити це їм так і не вдалося. А після того, як зайшли Збройні сили України, ми евакуювали 267 пацієнтів в Одесу, Полтаву, до Львова, в інші міста України. Коли відправляли їх туди, плакали всі: і пацієнти, і персонал, і лікарі”, – розповідає Павло Паламарчук.
Після звільнення Херсона, заклад на півтора місяця залишився без електроенергії та води. Лікарі за власні гроші придбали генератор, їсти варили на польовій кухні, щоб помити лежачих пацієнтів, персонал грів воду в себе вдома і носив її до лікарні. Зараз є все, а для безпеки в закладі обладнали два бомбосховища.
“Три входи й три виходи. Тут є туалети, ліжка для важкохворих, постільні приналежності, запаси води та їжі. Бомбосховище лікарні розраховане на 300 людей”, – показує укриття Павло Паламарчук.