В Херсоні двом громадянам України заочно повідомлено про підозру за співпрацю з російськими окупантами

Першого підозрюють у держзраді та колабораційній діяльності. Експрацівник Херсонського слідчого ізолятора, пішов на службу до російських окупантів. Другій підозрюваній повідомлено про підозру у колабораціонізмі та в пособництві Росії. Будучи так званою «ректоркою» в захопленому російськими окупантами Херсонському державному університеті вона впроваджувала в університеті стандарти освіти РФ. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру колишньому молодшому інспектору Херсонського слідчого ізолятора у державній зраді та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“Підозрюваний після захоплення російськими окупантами Херсона перейшов на Росії. Він погодився служити в незаконно створеному «Слідчому ізоляторі №1» та підпорядкованому окупаційній адміністрації РФ органу – «Управління служби виконання покарань по Херсонській області». На посаді так званого «молодшого інспектора» чергової частини підозрюваний виконував злочинні накази російських окупантів, діючи в порушення міжнародних правових норм і стандартів поводження з ув’язненими”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється слідчими ТУ ДБР, розташованого у місті Мелітополі, оперативний супровід – Херсонське управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишній очільниці академічного ліцею при держуніверситеті заочно повідомлено про підозру в колабораціонізмі та пособництві Росії (ч. 3 ст. 111-1, 1 ст. 111-2 КК України).
“В червні 2022 року заручившись підтримкою представників росіської окупаційної влади підозрювана зайняла посаду так званого «ректора» Херсонського державного університету. На псевдопосаді жінка виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Вона організовувала освітній процес за стандартами РФ із застосуванням російської мови, як офіційної. Займалась підбором кадрів на посади професорсько-викладацького складу. Також вона займалась добором абітурієнтів та поширювала інформаційно-пропагандистські наративи Росії”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.