14-річного неповнолітнього на Херсонщині російські військові морили голодом

Неповнолітнього тримали в Херсонському апеляційному суді – недалеко від обласної адміністрації та центральної площі. Віталій Мухарський із дядьком хотіли сходити сфотографувати розбиту техніку окупантів. Про це повідомляє Медійна ініціатива з прав людини.

Олексій зробив кілька фотографій. У цей момент неподалік їхала машина із російськими військовими вони підійшли до нього і сказали:

“Ви фотографуєте нашу техніку, значить, здаєте позиції,” – розповідає Віталій.

Після цього йому та його дядькові зв’язали руки і силою закинули в машину та відвезли в Херсон. На місці призначення Віталія та Олексія розділили. 14-річного юнака відвели в підвальне приміщення. Там було щось схоже на душову кімнату. У ній понад десять затриманих людей.

Викрали хлопця у футболці, легкій кофті та штанах в підвалі було дуже холодно. Перші чотири дні Віталія майже не годували. Росіяни приносили їжу лише двом людям.

“На п’ятий день мені дали дві ложки гречки і дві ложки макаронів. Годували один раз на день,” – ділиться хлопець.

22 вересня Віталія звільнили. Перед цим всього лише один раз виводили на вулицю, де ставили запитання. Запитання були такого характеру:

“Чий телефон, хто і що фотографував. чи передавали ми фото,” – розказує Віталій.

Батьки Віталія їздили за сином до Херсона, зверталися до військових РФ. З батьком Віталія також проводили опитування кадирівці. Питання були різного характеру, а через два дні Віталія з дядьком відпустили.