40 країн світу закликали Росію негайно звільнити мера Херсона та всіх інших міських голів

Росія має припинити переслідування представників місцевих громад на тимчасово окупованих територіях України і звільнити всіх незаконно затриманих, зокрема, міських голів. Про це пише Мост посилаючись на спільну заяву 40 країн світу, виголошеній послом Великої Британії при СОТ та ООН у Женеві Саймоном Менлі і опубліковану на сайті британського уряду.

Росія систематично переслідує представників місцевих громад на територіях, які намагається незаконно анексувати.

“Це частина стратегії Росії з придушення незгоди та встановлення свого контролю шляхом залякування місцевого населення. Серед захоплених Росією: журналісти, активісти, релігійні діячі та лідери місцевих громад”, – заявив британський посол.

Від 24 лютого 2022 року на тимчасово окупованих Росією територіях затримано щонайменше 30 міських голів, принаймні шестеро з них досі залишаються в російському полоні. Дипломат підкреслив, що Росія досі не підтвердила їхнє місцеперебування, а їхні сім’ї не отримували інформації про самопочуття близьких.

“Зокрема, Росією затримано: міського голову Херсона Ігоря Колихаєва, міського голову Голої Пристані Олександра Бабича, голову Хрестівської громади Каховського району Херсонської області Сергія Хільченка та інших, захоплених у період з березня по червень 2022 року. Також у російському полоні знаходиться колишній мер Херсона Володимир Миколаєнко, якого росіяни викрали в квітні 2022 року”, – йдеться в частині заяви.

Заяву зроблено від імені 40 країн, серед яких: Велика Британія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Боснія і Герцеговина, Нова Зеландія, Австралія, Північна Македонія, Грузія, Албанія, Канада, США, Ісландія, Україна, Японія та Молдова.